هیرمانا
پنج شنبه , آذر ۶ ۱۳۹۹
خانه / خرما کلوته / صادرات خرما کلیته فله جیرفت به روسیه

صادرات خرما کلیته فله جیرفت به روسیه

صادرات خرما کلیته جیرفت به روسیه در مقادیر بالا انجام می شود. آیا می دانید برای خرید خرما کلیته به صورت فله باید به چه شیوه ای اقدام کرده و آن را با چه قیمتی تهیه فرمایید؟ آیا از شرایطی که برای صادرات خرما کلیته به دیگر کشورها در نظر گرفته شده، مطلع هستید؟
خرما کلیته یکی از معروف ترین خرماهای بازار ایران است که در بازار امروز طرفداران بسیاری دارد. البته بازار فروش داغ خرما کلیته به بازار داخلی محدود نشده و خیلی از کشورهای دور و نزدیک خواهان و خریدار فله این خرما هستند.
صادرات خرماهای بسیاری از ایران به کشورهای دور و نزدیک انجام می شود. اما چون هر کدام از آن ها مشخصات خاصی داشته و ویژگی هر یک باعث شده تا با دیگری فرق داشته باشند، شرایط صادرات برای هر کدام از آن ها متفاوت خواهد بود.
در اینجا ما شما را راهنمایی کرده تا اول از هر چیزی خرمای کلیته را بشناسید و در آخر پیرامون نحوه صادرات، قیمت آن در بازار فروش و مسائلی از این دست صحبت نمایید.

صادرات خرما کلیته جیرفت

خرما کلیته یا کلوته را بشناسید

  • می دانید که کلاً خرماهای موجود در بازار را بر اساس میزان رطوبت، به سه دسته تقسیم بندی می کنند:
  • خرمای مرطوب
  • خرمای نیمه خشک
  • خرمای خشک
خرمای کلوته یا همان کلیته که در اینجا موضوع بحث ما می باشد، خرمایی مرطوب بوده که از طعم بسیار خوبی برخوردار می باشد. این خرما از لحاظ ظاهری شبیه به خرمای مضافتی بوده و خیلی از افرادی که زیاد درباره خرما و انواع آن نمی دانند، این خرما را با خرمای مضافتی اشتباه می گیرند.
رنگ پوست این خرما قهوه ای مایل به قرمز رنگ است و پوست نازکی دارد که به راحتی از گوشته جدا می شود. نسبت اندازه هسته در برابر گوشته خرما کلیته کم است و بخش بیشتری از میوه خرما را گوشت آن تشکیل می دهد.
کشت این خرما در استان کرمان، در شهرستان جیرفت و روستاهای اطراف آن انجام می شود. بد نیست بدانید که این خرما، خرمای بومی همان منطقه بوده و اگر بذر آن را در منطقه دیگری بکاریم، کیفیت اصلی خرمای کلیته جیرفت را نخواهد داشت.
این خرمای درشت در مرداد برداشت می شود و ممکن است بسته به منطقه و میزان رسیدگی آن، برداشت خرمای کلیته تا اوایل مهرماه هم به طول بینجامد.
ویژگی های خرما کلیته به شکل زیر بیان می شود:

  1. سایز درشت بین ۲ الی ۴ سانتی متر
  2. میزان رطوبت بین ۱۳ تا ۲۳ درصد
  3. مقدار شیره متوسط (نه کم و نه زیاد)
  4. پوست قرمز مایل به قهوه ای

شرایط صادرات خرما کلیته جیرفت به اروپا

کیفیت بی نظیر خرمای کلیته باعث شده تا دارندگان نخلستان در استان کرمان، به فکر صادرات خرما کلیته جیرفت بیفتند. شاید فکر کنید که خرمای ایرانی تنها به کشورهای نزدیک از قبیل ترکیه، آذربایجان، پاکستان، افغانستان و … انجام می شود. در صورتیکه اینطور نیست و خیلی از کشورهای اروپایی خواهان خرما کلیته جیرفت به صورت فله و عمده هستند.
از آنجایی که این خرما دارای مقداری رطوبت است، برای صادرات آن باید بسیار دقت کرد. انتخاب نوع بسته بندی خرما صادراتی کلیته بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا بسته بندی باید به گونه ای انتخاب گردد که خرما در آن له نشده و مشکلی برای شکل ظاهری آن پیش نیاید.
همچنین به منظور صادرات این خرما با شرایط خاص و وجود رطوبت، نیاز به کانتینرهایی است که شامل یخچال می باشند. خرما های خشک و نیمه خشک، چون رطوبت پایینی دارند، دیرتر خراب می شوند. اما خرماهای مرطوب و نیمه مرطوبی همچون کلیته که دارای رطوبت قابل توجهی هستند، زودتر خراب شده و برای همین صادرات آن ها به کشورهای اروپایی باید با دقت و فکر بیشتری انجام شود.
حال اگر فله خرمای کلیته را از نخلستان ها خریداری کرده و در پی راهی برای صادرات آن هستید، باید اول با شرایط صادرات خرما آشنا شوید. میزان تولید سالیانه خرما کلیته باید از مقدار مشخصی بگذرد. این مقدار نشان می دهد که خرمای تولید سال جاری می تواند پاسخگوی نیاز بازار داخلی باشد یا نه. اگر بیشتر بود، صادرات آن ممکن بوده و اگر کمتر بود، صادرات آن غیر ممکن می شود.
این شرایط و یا تعرفه ها از طرف مدیران دولتی تعیین می شود.

صادرات خرما کلیته جیرفت

خرما کلوته فله و بسته بندی در بازار

به دو شکل، انواع خرما کلوته با کیفیت های مختلف در بازار توزیع می شود:

  • یکی فله ای
  • دیگری بسته بندی

اغلب نخلستان دارها بعد از انجام عملیات برداشت خرما کلوته، آن را به صورت فله ای در اختیار کارخانه های آماده سازی و بسته بندی قرار می دهند.
خرمای کلوته در این کارخانه ها از شاخ و برگ جدا شده و کاملاً شسته می شود تا از آلودگی ها عاری گردد. این خرما بعد از سورت بندی و انجام امور مرتبط با آماده سازی، برای بسته بندی شدن در اندازه های مختلف به بخش بسته بندی انتقال پیدا می کنند.
این خرماهای بسته بندی شده در وزن های مختلف، روانه بازار فروش شده و در اختیار عرضه کنندگانی نظیر فروشگاه های مواد غذایی، سوپرمارکت ها و … قرار می گیرند. افراد برای تامین نیاز روزانه خود و بهره مندی از خواص خرما کلیته، آن را از فروشندگان تهیه می کنند.
بد نیست بدانید بازار فروش این خرما در ماه رمضان به پررونق ترین حالت خود می رسد.

صادرات خرما کلیته جیرفت

شرکت پخش و صادرات انواع خرما در ایران

شرکت های پخش و صادرات انواع خرما در ایران زیاد هستند. زیرا ایران یکی از ده کشور اول جهان بوده که خرمای تولیدی آن زبانزد خاص و عام می باشد و هر ساله به تناژ تولیدی آن اضافه می گردد.
یکی از شرکت هایی که بارها و بارها از خوبی و اعتبار آن در بازار ایران صحبت شده و خیلی از کسانیکه نخلستان در کرمان، هرمزگان، کرمانشاه و … دارند با آن عقد قرارداد کرده اند، شرکت بازرگانی خرمای هیرمانا می باشد.
این شرکت موفق شده در مدت زمان کم فعالیت خود در بازار، اسم و رسم بسیاری به دست آورد و یکه تاز در زمینه صادرات خرما کلیته جیرفت به کشورهایی نظیر روسیه، هندوستان، چین، کانادا، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و غیره باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
نرجس فیروزی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09171347651
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش خرما کلوته کهنوج

قیمت خرمای کلوته مرغوب کهنوج در تبریز

قیمت خرمای کلوته مرغوب کهنوج در شهرهایی مانند تبریز که قطب تولید خرما نیست به …