هیرمانا
دوشنبه , دی ۲۹ ۱۳۹۹
خانه / خرما کلوته / نرخ خرید خرمای کلیته صادراتی کرمان

نرخ خرید خرمای کلیته صادراتی کرمان

خرما کلیته صادراتی کرمان وابسته به کیفیتی که دارد تعیین قیمت می شود. نرخ خرید خرمای کلیته در بازار، به عوامل متعددی نیاز دارد که یکی از آن ها میزان مرغوبیت می باشد.
اگر در زمینه خرید فروش و یا تجارت خرما فعالیت داشته باشید، می دانید که خرماهای بازار ایران از تنوع بالایی برخوردار هستند و از لحاظ میزان رطوبت به چندین دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

 • خرمای مرطوب
 • خرمای نیمه مرطوب یا نیمه خشک
 • خرمای خشک

خرمای کلیته را که در اینجا قرار است مورد بررسی قرار دهیم، می توان در زمره خرماهای مرطوب قرار داد که راجع به دیگر خصوصیات و مشخصات آن در بخش های بعدی به صورت اختصاصی صحبت خواهیم کرد.

خرما کلیته صادراتی کرمان

اگر بخواهیم درباره اصلی ترین منطقه کشت، داشت و برداشت خرما کلیته صحبت نماییم، باید از کرمان و شهرستان های اطراف آن از قبیل جیرفت نام ببریم.
در اصل، خرما کلیته که با نام خرمای کلوته هم در بازار شناخته می شود، خرمای بومی استان کرمان بوده که اکثر نخلستان های آن در شهرستان جیرفت واقع شده است.
شبیه بودن ظاهر خرمای کلیته به خرمای مضافتی باعث شده تا خیلی ها در هنگام خرید آن دچار مشکل و سردرگمی شوند. برای همین، به مشخصات منحصر به فرد آن در این بخش اشاره می کنیم:

 • این خرما درشت است و اندازه آن بین ۲ تا ۴ سانت متغیر می باشد.
 • رطوبتی که این خرما دارد بین ۱۳ تا ۲۳ درصد می باشد.
 • طعم این خرما با دیگر خرماهای موجود در بازار متفاوت است.
 • شیره ای که این خرما دارد، نه زیاد است و نه کم.
طعم خوب، ظاهر بازار پسند و میزان قند به اندازه خرمای کلیته باعث شده تا در لیست خرماهای صادراتی ایران قرار گیرد. خرما کلیته صادراتی کرمان در بازار داخلی هم طرفداران زیادی دارد و فروش آن در ماه مبارک رمضان به اوج خود می رسد.

خرما کلیته صادراتی کرمان

خرما کلوته جیرفت و شرایط ویژه صادرات آن

همانطور که در بخش قبلی اشاره کوچکی شد، بهترین خرمای کلوته مختص نخلستان های جیرفت است. از آنجایی که بهترین و باکیفیت ترین گونه خرما برای صادرات به کشورهای دور و نزدیک در نظر گرفته می شود، بخش اعظمی از برداشت سالیانه خرمای کلوته جیرفت در کارخانه های مربوطه به منظور توزیع در بازار کشورهای خارجی، به بهترین شکل آماده سازی می شوند.
البته در نظر داشته باشید که هر سال شرایط صادرات خرمای کلوته و دیگر گونه های خرمای ایرانی ثابت نیست و عوامل زیادی بر این شرایط تاثیر خواهد گذاشت. مثل:

 • میزان برداشت سالیانه که تحت تاثیر شرایط آب و هوایی، خاک و … می باشد.
 • هزینه های مرتبط با پروسه تولید که شامل هزینه داشت و نگهداری نخل های خرما می شود.
 • هزینه های گمرک که نوسان نرخ دلار و ارزش پول رایج مملکت بر آن تاثیر می گذارد.

البته نمی توان عوامل تاثیرگذار بر شرایط ویژه صادرات خرمای کلوته را به همین سه مورد محدود کرد. اگر می خواهید از دیگر عوامل مطلع شوید، سری به منابع اطلاعاتی موثق بزنید.

نرخ خرما کلیته در بازار ایران جهت صادرات

همانطور که مستحضر هستید، زمانیکه خرمای کلیته برداشت می شود، در کارخانه های تولیدی به دو دسته مجزا تقسیم بندی خواهد شد که:

 1. یکی مناسب برای عرضه در بازار داخلی کشور می باشد.
 2. دیگری بهترین گزینه جهت صادرات به دیگر کشورهاست.

گزینه دوم خرمای کلیته از کیفیت بهتر و سطح مرغوبیت بالاتری برخوردار می باشد. اما اگر فکر می کنید که در بازار داخلی کشور قادر به خرید خرما کلیته صادراتی کرمان نیستید، سخت در اشتباهید.
زیرا به راحتی می توانید در مراکز فروش و عرضه خرما، به خرماهای صادراتی با قیمتی کمی بالاتر از خرماهای مخصوص بازار داخلی دسترسی پیدا کنید.
درست است که کیفیت بر نرخ خرما کلیته در بازار ایران تاثیر می گذارد، اما تنها عامل تاثیرگذار نبوده و پارامترهای بسیاری را می توان نام برد که تاثیرشان بر نوسان نرخ فروش خرما غیر قابل چشم پوشی است. مانند:

 • میزان برداشت و عرضه خرما در سال جاری
 • میزان تقاضا برای خرما در بازه های زمانی
 • هزینه های کشت، داشت و برداشت خرما
 • هزینه های آماده سازی برای عرضه به بازار
 • قیمت بسته بندی خرما برای توزیع در ایران و کشورهای خارجی

خرما کلیته صادراتی کرمان

بسته بندی خرما کلوته

 

در بخش قبل راجع به بسته بندی خرما کلوته صحبت شد. اگر فکر می کنید که خرما کلوته برای عرضه به بازار داخلی ایران و صادرات به کشورهای خارجی تنها در یک وزن بسته بندی می شود، کاملاً اشتباه می کنید.
زیرا اصولاً بسته بندی هایی که برای خرمای مناسب بازار داخلی در نظر گرفته می شود، بسته های کوچک چند گرمی و نهایتاً یک کیلویی است. اما بسته بندی های در نظر گرفته شده برای خرما کلوته صادراتی، بسته هایی با وزن های ۵ الی ۱۰ کیلویی می باشد.
در نظر داشته باشید که چه برای خرمای مصرفی داخلی و چه خرمای صادراتی، بسته بندی ها باید از شرایط خاصی برخوردار بوده و کاملاً مطابق با استانداردهای جهانی باشند.
کیفیت بسته بندی خرمای کلوته، تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت خرما خواهد داشت و این مسئله غیر قابل انکار می باشد. پس کارخانه ها باید در پروسه بسته بندی کاملاً محتاط باشند.

خرما کلیته صادراتی کرمان

خرید عمده خرما کلوته درجه یک کرمان

جهت خرید و فروش عمده خرما کلوته درجه یک کرمان، راه و روش های زیادی پیش روی شماست. هزینه، زمان، شرایط و مواردی از این قبیل تعیین می کند که کدام روش را برای خرید عمده خرما کلوته پیش بگیرید.

راه و روش پیشنهادی ما به کسانیکه در پی خریدی سریع، آسان، کم هزینه و بدون دردسر هستند، خرید اینترنتی از سایت های فروشنده و فروشگاه های آنلاین می باشد.
اگر به گوگل سر بزنید و قصد یافتن سایت های فروشنده را داشته باشید، سایت های زیادی به شما معرفی خواهد شد که با آگاهی و بدون عجله بایستی یکی از آن ها را جهت خرید انتخاب نمایید.
سایت هایی با نشان اعتماد الکترونیک، بهترین سایت ها برای خرید آنلاین و ثبت سفارش اینترنتی عمده خرما کلوته هستند که اکثراً زیر نظر تولید کنندگان اصلی به فعالیت مشغول بوده و با نازلترین قیمت ها، انواع خرما را در اختیار مصرف کننده قرار خواهند داد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سجاد روزبه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131465466
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرما کلوته مرغوب

بزرگترین مرکز فروش خرما کلوته صادراتی جیرفت

خرما کلوته صادراتی جیرفت را می توانید از بزرگترین مرکز فروش آن با بالاترین میزان …